אדריכלות ועיצוב פנים

עיצוב פנים ועיצוב ריהוט דורשים בראש וראשונה הבנה של חלל ותפיסה תלת ממדית, חשיבה יצירתית ויכולת ביטוי אישית של רעיון עיצובי במרחב.
על מנת לאפשר תוצאה מיטבית בעיצוב פנימי של חלל, נדרש ידע עיוני ומעשי בעיצוב ריהוט מסוגים שונים מתוך גישה רחבה הרואה בריהוט חלק בלתי נפרד מעיצוב חלל הפנים. נדרשת הכרות מעולה עם חומרים, הבנה של קומפוזיציה, סימטריה ומשקל, ידע עשיר בתחום התאורה כגון: השפעת האור על החלל, תאורה טבעית, תאורה מלאכותית ושילובם בתכנון, ידע בדקורציה ו'הלבשת הבית' ומיקום אובייקטים ואביזרים בחלל הבית.
תחום עיצוב הפנים ועיצוב הריהוט כוללים טיפול במגוון רחב של חללים, לכל אחד מהם מאפיינים משלו והתאמות ספציפיות נדרשות: עיצוב פנים בבית הפרטי, עיצוב פנים של חללי אירוח, עיצוב פנים בחללים מסחריים, עיצוב פנים בחללים מורכבים וכל זאת בהתאמה לרעיון, שימוש וסביבה.

 
עיצוב חדרי רחצה

חדר אמבטיה, כאחד החללים הפרטיים ביותר בבית, צריך לספק למשתמשים בו מרחב נח, נעים ומוגן מבחינה חזותית ובה בעת להיות מאוורר מספיק ובעל תאורה טבעית עד כמה שיותר, על מנת לתפקד באופן מיטבי.

 
עיצוב חדרי שינה

חדר השינה כבר מזמן אינו משמש לשינה בלבד, אלא הפך בשנים האחרונות להיות ממלכתם של ההורים.

 
עיצוב מטבחים

המטבח הוא בד"כ החדר היקר ביותר בבית. אצל רובנו הוא משמש מקום מפגש ובילוי גם אם איננו חובבי בישול ואפיה ואצל אלו מאיתנו שכן, הוא משמש מקום לביטוי עצמי וליצירה יומיומית.

 
עיצוב ריהוט

בתכנון ריהוט ועיצובו אני עוסקת באחד משני המקרים:

  1. כאשר אני מתבקשת להתאים ריהוט אישי כחלק מהתכנון הכולל והמוקפד של המבנה.
  2. כתוצאה מ"פגישה" מקרית עם חפץ שמפעיל את דמיוני וגורם לי לראות אותו באור שימושי חדש.
 
עיצוב מדרגות

מדרגות הן עולם ומלואו ולפיכך אתגר גדול.
הן לא רק נוכחות בחלל ומשמשות לתנועה אנכית בתוכו אלא יוצרות סביבן מערכת מורכבת של חללי משנה: מתחת להן, מעליהן, מצידן.

אפשרויות שיתוף

נגישות