מאמרים


דלתות פנים

תפקידה של הדלת כמעט מובן מאליו אך בכל זאת ראוי להקדיש לכך מחשבה…
לדלת שני תפקידים עיקריים: מחד עליה לייצר חציצה בין חללים ומאידך, לאפשר מעבר בינהם. על הדלת לייצר מחסום מלא או חלקי למבט, לקול ולטמפרטורה.

אדריכלות ירוקה – תכנון ירוק ובנייה בת קיימא

בניה ירוקה נקראת גם בניה בת קיימא, כלומר, בניה המנסה לקיים מצב או תהליך לאורך זמן. הכוונה היא לאופן בניה העונה על צרכים של משתמשים עכשוויים מבלי שיסכן את אפשרות הדורות הבאים של המשתמשים לספק את צורכיהם שלהם.

השפעה סביבתית – הגיגים על מה שבין תכנון לביצוע

תכנון אדריכלי טוב הוא כזה שלוקח בחשבון את צרכי הלקוח והתקציב ומצליח לייצר באמצעותם חללים שאנשים רוצים לשהות בהם ובקרבתם. חללים כאלו יתחשבו גם בסביבה מבחינה חזותית ומבחינת קיימות ולא יתעלמו ממנה בשם רצונות המזמין.

לקראת שיפוץ או הרחבת הבית / בניית קומה שנייה

ריענון וחידוש לשיפור איכות החיים, שיפוץ בגלל התרחבות המשפחה, תוספת בניה לצורך השכרה, שיפוץ לצורך שיקום תשתיות בלויות, שיפוץ לפני כניסה לבית חדש או שיפוץ והרחבה לפני מכירה.
כל אחת מהסיבות שהובילה אותנו לקבל החלטה על שיפוץ או הרחבת הבית מחייבת התייחסות שונה אך כולן כאחת יביאו בסופו של דבר לעליית ערך הנכס שברשותנו בעשרות אחוזים.

שלוש ארבע ולעבודה…

לעיתים קיימת נטייה של בעלי המקצוע השונים לשנות את סדר הביצוע של תהליך הבניה בהתאם לנוחות (זמינותו של מכשיר כזה או אחר, זמינותו של איש המקצוע עצמו וכד'), אולם חשוב להקפיד על הסדר על מנת לאפשר תוצאות מיטביות וטיפול נכון בכל מרכיב במערכת הכוללת של הבניין, תוך כדי הבנייה ולאחר מכן בתפקוד השוטף של הבית.

תרגישו בבית

בניית בית נראית לכם כמו משימה בלתי אפשרית?
האדריכל שילווה אתכם לאורך הדרך יעזור לכם להגשים את החלום…

מי, מה וכמה?

מי הם הגופים ובעלי המקצוע המעורבים בתהליך קבלת היתר לבניה והעלויות?
בתהליך קבלת ההיתר לבניה מעורבים לפחות ארבעה גופים סטטוטוריים ולפחות שלושה בעלי מקצוע.

חיפויי קירות פנים

מחקרים שנערכו מצביעים על כך שאחת לשמונה שנים אנחנו מתחילים להרגיש צורך בשינוי חללי המגורים בהם אנו חיים. ייתכן שזהו פרק זמן שמקביל לשינוי מהותי בצרכים ובתפיסה הנובעים משינוי בגיל, ייתכן שהסיבות שאחרות. לחלק מאיתנו יתאים שינוי מבני של ממש הדורש הריסה ובניה וחלוקה מחדש של החלל ואחרים יסתפקו ברענון קוסמטי קל.

סוגי נורות לשימוש ביתי

עקרון הפעולה של הנורה חשמלית הוצג לראשונה בשנת 1840, אולם המצאת הנורה החשמלית הקרובה לזו שאנו מכירים כיום מיוחסת לתומס אדיסון בשנת 1879. המצאה זו שינתה את סדר היום של האדם המודרני, ואפשרה את הארכת שעות הערות והפעילות שלו גם לשעות החשכה.

 
אפשרויות שיתוף

נגישות