תכנון ועיצוב בתים פרטיים בצפון
 
 
 
 
תכנון אדריכלי בתים פרטיים

בית פרטי בקרית טבעון

בית כפרי ישן מאוד בטבעון הוותיקה שבעליו יצא אל דרך חדשה בחייו וכתוצאה מכך זכה גם הבית בשינוי רציני. קווי המתאר החיצוניים הכלליים נשמרו על מנת לשמר את האופי המיוחד שמאפיין את בתי הכפר ואת השכונה. גג הבית נותר משופע ומחופה ברעפים, מחולק לשניים: גג רעפים קטן שבתכנון החדש מייצר את אזור הכניסה לבית וגג גדול מעל שאר אזורי הבית. כל מערך הפתחים שונה בהתאם לתכנון החדש. תקרת הגבס שחצצה בין חלל הבית לחלל הגג פורקה, ליצירת חלל פנימי גבוה ומרשים, קורות עץ גושני החליפו את תמיכת גג הרעפים הישנה. כל הקירות הפנימיים נהרסו למעט עמודים תומכים וקורות ובוצע תכנון מחדש שלוקח בחשבון את מיקום הגינה, כיווני הנוף, אוורור, תאורה טבעית ותנועה. שלושת חדרי השינה פונים כולם לכיוון הנוף והרחוב ואילו האזור הציבורי של הבית פונה אל הגינה שנסתרת מהעוברים ושבים.

קיר גדול שחופה באבן חוצץ בין האזור הציבורי לאזור הפרטי ומלווה את הבאים מהכניסה לבית ולכל אורכו עד לפינת העבודה שאוספת סביבה את חדרי השינה והרחצה.

יחידת השינה הראשית זכתה בחדר רחצה צעיר ברוחו ופתוח שמאפשר מבט מן המיטה אל המקלחת אך מייצר פרטיות באזור השירותים, חלונות לא גדולים ממסגרים כתמונות את הנוף הנשקף גם הוא מהמיטה ובו זמנית מאפשרים פרטיות מן הרחוב.

המטבח, בינוני בגודלו, פתוח אל פינת האוכל שבהמשכה הסלון, יחד יוצרים שלושת אלו אזור אירוח נוח ומרווח עם גישה ישירה לגינה ופרטיות מלאה מהרחוב.

מימין נמצא סיפור על מסע שהושלם. למעלה נמצא סיפור על מסע שהושלם. ופה יכול להתחיל גם המסע המשותף שלנו,
אני סקרנית להכיר אתכם ולשמוע על החלום שלכם!
אבל זה יתאפשר רק אם תשאירו פה את הפרטים שלכם (-:

  1
  2
  3
  4
  1
  2
  3
  4
  התכנון מצא חן בעיניכם? שתפו אותו

  נגישות